До скоро се смяташе, че най- лошото, което може да се случи с книгите е да бъдат изядените от мишките. След като вандали влязоха в благоевградското 3-то училище и уринираха върху учебниците, които са безплатни за началния курс, представите ни за това, какво може да случи с една книга вече са безгранични.
Оказва се, че вандалите са го направили, заради 20-тина футболни топки, скъпа марка, които били подарък на училището.
Дворът на училището и на областната дирекция на МВР са един до друг. Това не спира вандалите да проникнат през прозореца и да разбият няколко вътрешни врати. От ръководството, обаче са притеснени за духовните щети.
От училището ще възстановят щетите, които са нанесени, а от полицията са категорични, че ще открият извършителите, след като изследват биологичния материал по учебниците на първокласниците.
Вижте още в репортажа!
Цигарите поскъпват от август тази година, след това и от март догодина
Реаниматори обсъждат дали да прехвърлят пострадалата на АМ "Тракия" от Ямбол в Пловдив
МВнР: Няма пострадали българи при земетресенията във Венецуела
10 заболявания, които могат да повлияят на сексуалния живот
Вкусните и евтини храни, които всички имаме вкъщи – знаем ли с какво са полезни?
Рефлексотерапия – има ли реален ефект?
Защо бебетата хълцат в утробата?
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
Марсоходът на НАСА откри вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание
Телескопът ALMA откри „семейство“ от девет звезди в процес на формиране
Черно море триумфира на международен турнир
Забелязаните мазутни отлагания по крайбрежието не са в резултат на скорошен нефтен разлив
Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Варна на челно място в класация за... най-евтин аперол в Европа
H&M разочарова с продажби под очакванията
Бюджетът на НЗОК за 2026 г. се предвижда да бъде над 5,2 млрд. евро
БСК: България със сигурност ще бъде в процедура по свръхдефицит от юли
Пазарите в Япония и Южна Корея успяха да приключат сесията на зелено