На кръстопът ли е Европейският съюз? Президентът на Франция Еманюел Макрон сподели своята визия за бъдещето на Европа, но няма вълшебно кълбо, в което да видим какво ще се случи напред във времето.
Според съпредседателя на групата на "Зелените" в Европейския парламент Ска Келер историческият момент, в който Съюзът се намира, е изключително важен, тъй като ЕС трябва да бъде реформиран.
"Все още не сме научили всички уроци. Трябва да пригодим ЕС към кризите, като тази с еврото. Трябва да се адаптираме към дигитализацията. Трябва да намерим нов социален модел, който да осигури повече кохезия", подчерта Келер пред Мартина Ганчева от Bulgaria ON AIR.
Възможен ли е Frexit?
"Не мисля, че това е някаква възможност. На последните избори това категорично не се случи. Френските избиратели искат прогресивен президент!", подчерта "зеленият" евродепутат.
В началото на българското Европредседателство премиерът Борисов изнесе "зелена" за някои реч в Европейския парламент. Тогава той бе остро критикуван от Келер.
"Много е мило държавни и правителствени ръководители да идват и да изнасят хубави речи. Но има значение как прилагат думите на практика. В България законите, свързани с околната среда, не се спазват. От ЕП направихме проучване за корупцията в България – изключително неприемливо!", изтъкна председателят на групата на "Зелените" в ЕП.
Турция ще достигне Луната през 2027 г. със собствен ракетен двигател
Мирчев: Мнозинството започна с фалстарт
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Тръмп обяви тридневно примирие между Украйна и Русия
Хороскоп за 9 май 2026
Новият премиер назначи 18 заместник-министри
92.52% от левовите банкноти и монети вече са изтеглени
Трима отпаднаха от състава на Черно море за мача с Ботев
S&P 500 и Nasdaq покориха следващите рекордни върхове
Какви са приоритетите пред новото правителство?
Зеленски подписа указ, позволяващ провеждането на парада в Москва на 9 май
Доналд Тръмп договори тридневно примирие между Украйна и Русия
преди 8 години