Близо 140 експулсирани руски дипломати в 25 държави, това е международният отзвук от случая "Скрипал". Москва пък обвини Запада за повишеното напрежение.
Руското външно министерство поиска Великобритания да докаже, че нападението срещу Сегрей Скрипал и дъщеря му не е дело на британските специални служби.
От институцията обявиха, че в противен случай ще приемат случилото се като "покушение срещу живота на руски граждани, като резултат от мащабна политическа провокация".
А посолството на Русия в Съединените щати подходи към ситуацията с хумор. В социалните мрежи мисията публикува анкета за потребителите и пита кое американско консулство да затвори Москва.
Близо 58 хиляди души дадоха своя вот, като мисията на Съединените щати беше избрана с 47 процента от гласовете.
Вижте още в репортажа!
Слънчево начало на деня, следобед бури и градушки
Кучешки лай помогнал в търсенето на изчезналата Живка
Кой е Анди Бърнам, сигурният наследник на Киър Стармър
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Над 30 населени места в Родопите вече разполагат с модерна ЕКГ апаратура за кардиологична диагностика
ВМА модернизира ключово звено за лечение на най-тежките пациенти
Министър Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Станислав Дюлгеров изненадващо се появи във Фратрия (Варна)
Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Румънският парламент отхвърли правителството на номинирания за премиер Адриан Вещя
Технологичният сектор повлече надолу S&P 500 в началото на седмицата
Кадър на деня за 22 юни
Lucid ще съкрати около 18% от работната си сила в САЩ