Лекарите от столичната "Св. Анна" спасиха живота на жена с рядка инфекция

За лечението на стойност над 10 хил. лв обаче, болницата ще получи едва 420 лв. по клинична пътека

07.02.2018 • 18:33 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Лекарите от столичната
Лекарите от столичната "Св. Анна" спасиха живота на жена с рядка инфекция

Лекарите в столичната болница "Света Анна" спасиха 43-годишна пациентка с рядка инфекция в областта на очите. За лечение от над 10 хиляди лева обаче, болницата ще получи едва 420 лв.

На 25 януари Силвия се събужда с оток на очите и висока температура. Посещава личната си лекарка, която ѝ поставя диагноза алергия и я изпраща вкъщи.

След като ѝ е било отказано лечение в няколко болници, Силвия е откарана в УМБАЛ "Св. Анна". Оказало се, че за два дни жената е развила много силна инфекция, която води до тежка некроза на тъканите и тотално обезобразяване на лицето. 

Разходите по цялостното лечение ще надминат 10 хил. лева, а от здравната каса болницата ще получи едва 420 лева. Защо се получава това лекарите нямат ясно обяснение.

Вижте повече във видеото!


Репортажи виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички