Директно

Начален часВсеки делничен ден от 17:50 часа
още

Лошата семейна среда превръща децата в насилници

Повече от половината деца на 14 - жертва на терор

14.11.2018 • 20:09 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Лошата семейна среда превръща децата в насилници
Лошата семейна среда превръща децата в насилници

Ако децата растат в агресивна семейна среда, те се превръщат в насилници, каза психологът Юлия Крайчева. Тя е категорична, че натрупването на много негативни емоции прави децата агресивни. Според нея във всяко училище трябва да има психолог целодневно.

Педагогът Полина Коцева пък е на мнение, че проблемът с агресията сред децата е с големи мащаби. Има механизми за работа с деца и всеки от нас е добре да се придържа към тях, посочи Коцева. Най-правилният начин е с проблемните деца да работи психолог. Но за целта трябва да излезем от патриархалното мислене, че когато човек посещава психолог, то означава,  че е болен.

В специален репортаж на Благой Цицелков по темата говорят деца, които вече са минали през проблема.

 

 


Директно виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички