Бербатов и ПАОК с реми в Лига Европа

02.10.2015 | 13:10 Редактор: Десислава Джерманска

Димитър Бербатов игра 89 минути при равенството на неговия ПАОК 1:1 срещу Борусия Дортмунд в мач от групите на Лига Европа. Българският нападател за първи път започна титуляр за новия си отбор и се представи на високо ниво, но не успя да се разпише.

Само още едно родно участие имаше късно снощи от двубоите в турнира. Валери Божинов се появи като резерва през първото полувреме и беше заменен през второто при победата на Партизан с 3:1 като гост над Аугсбург. Успехът за "гробарите" е исторически, защото за първи път печелят на германска земя, а с него оглавиха еднолично и група L. Иван Бандаловски не беше дори в разширения състав на Партизан, заради вирусно заболяване. Смяната на Божинов пък бе тактическа, след като тимът му остана с човек по-малко в 67-ата минута след втори жълт картон на Александър Суботич.

Друго българско присъствие на терена в мачовете от Лига Европа в четвъртък нямаше. Благой Георгиев остана резерва за Рубин Казан при равенство 0:0 у дома с френския Бордо. Също от пейката Венцислав Христов изгледа загубата на своя Шкендербеу с 0:2 от Локомотив Москва като гост. Базел победи с 2:0 Лех Познан на свой терен, а националът Иван Иванов изобщо не бе в групата. Бранителят, който се завърна в игра след продължително лечение на контузия и бе повикан от селекционера Петев за евроквалификациите с Хърватия и Азербайджан, все още няма мач за първия състав на Базел.