Българите водят и след третия ден на рали Balkan Offroad 2015

Ивайло Върбанов и Георги Антов с Мицубиши спечелиха 360-километровата отсечка

22.09.2015 | 12:55 Редактор: Десислава Джерманска

Първият маратонски етап на международното състезание Balkan Offroad Rallye 2015 отново бе доминиран от българските състезатели, в почти всички категории, в които имаме представители, съобщиха организаторите с мейл до медиите.

Ивайло Върбанов и Георги Антов с Мицубиши спечелиха 360-километровата отсечка от Боровец до Старосел и оглавиха генералното класиране в класа на крос-кънтри автомобилите.

Втори са Петър Ценков и Иван Маринов с Опел Антара, като разликата между тях и третите в генералното класиране – Десислав Славчев и Маргарита Стайнова остава на нищожните 8 секунди.

Пеи АТВ-четириколките, Васил Томов (КТМ) удържа водачеството пред швейцареца Паскал Тройон, а същото сториха Цанко Цанков и Зорница Тодорова в категорията на SSV-бъгитата, като дори успяха да увеличат аванса си пред миналогодишните победители Леа и Филип Готие на близо 8 минути.

При камионите, единствено Томас Шмид с Унимог успя да завърши етапа, което според правилника го утвърждава на лидерската позиция. В екстремния клас, двукратният победител в Балкан Офроуд Рали – Мартин Хеле с Тойота, продължава да диктува темпото. Единственият български екипаж в този клас – Свилен Максимов и Делян Димитров, е на 14-а позиция.