България ще участва с шестима самбисти на първите Европейски игри в Баку през юни. Надеждите ни за добро представяне са много големи, още повече след успехите от завършилото Европейското първенство по самбо в Загреб. Там националният ни отбор спечели две европейски титли, 5 сребърни медала и 6 бронзови отличия. Мария Оряшкова завоюва седмата си титла в спортното самбо от шампионата, а за Тихомир Благовестов това е първо отличие от първенството на Стария континент в бойното самбо. От родната федерация са доволни от представянето на отбора, но президентът доц. доктор Румен Стоилов повече съжалява за пропуснатите възможности. Очаква се и в края на годината МОК да съобщи официално, че самбото влиза в програмата на игрите през 2020 година.
92% от израелците смятат Иран за победител във войната
Мазут оцапа плажове у нас, замърсяването е от стар разлив извън наши води
Мондиал 2026: Вратар поиска да му вдигнат статуя в Кюрасао
Мъж загина при пожар в бургаско село
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
CAR-T терапия помага за бъбречна трансплантация при високи нива на антитела
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Виц на деня - 22 юни
Хороскоп за 23 юни 2026
Мачовете по ТВ днес (22 юни)
Без ток във Варна на 22 юни 2026
Честваме паметта на свещеномъченик Евсевий Самосатски
САЩ и Иран договориха пътна карта за окончателно споразумение и план за Ливан
Москва затвори летищата заради дронове, Зеленски призова Лукашенко за деескалация
Амбициите на Тръмп целят да превърнат крехкото примирие в Либия в петролен бум
Кадър на деня за 21 юни