Италианският национал Марио Балотели официално премина в Ливърпул. От "Анфийлд" не разкриха параметрите на договора, но според английските медии стойността на трансфера е 16 милиона паунда, а срокът на контракта е три години. Пак според британските медии, Балотели ще получава 125 000 лири седмична заплата в Ливърпул. 24-годишният нападател е деветият нов футболист в мащабната лятна селекция на мърсисайдци. Балотели преминава в Ливърпул, след като изкара година и половина с екипа на Милан. Той изигра 54 мача за росонерите, в които отбеляза 30 попадения.
"Ливърпул е един от най- добрите английски отбори. Много съм щастлив, че съм тук. Ливърпул има много добър отбор с млади футболисти и практикува страхотен футбол. За това взех решение да се присъединя към клуба", обяви Балотели.
Марио Балотели вече има опит в английската Висша лига от престоя си в Манчестър Сити. С гражданите той спечели шампионската титла, ФА Къп и Къмюнити шийлд.
„Много съм щастлив, че се връщам в Англия. Беше грешка, че напуснах. Тогава исках да се върна в Италия, но осъзнах, че съм направил грешка. Английският футбол като цяло е по-добър. Английският футбол е прекрасен“, заяви италианският национал.
На Анфийлд Балотели ще носи фланелка с №45.
Символният кабинет на Делян Пеевски в парламента става читалня
Залита ли Обединеното кралство към катастрофален разпад?
Новият кабинет: Енчо Керязов, министър на младежта и спорта
Откриха потенциално ново лечение за прееклампсия при бременност
Какво се случва с гръбначния стълб по време на сън и защо Octaspring ни спасява?
ЕС с нова стъпка за по-бърз достъп на пациентите до иновативни медицински технологии
Хипоталамична аменорея – как стресът и недохранването спират овулацията?
Учени създадоха свръхточни топлинни карти на Марс за търсене на ресурси
Япония създава елитна група за търсене на извънземни
Нарастващият туризъм в Антарктида носи риск от зарази
В Шотландия откриха мистериозен изкуствен остров, по-древен е от Стоунхендж
"Пристанище Варна“ празнува 120 години със събития за гражданите
Арестуваха поредна порция пияни и дрогирани шофьори по пътищата във Варненско
Варна се включва в националното четене „Литература в сегашно време“ на 11 май
Все повече варненци търсят средства за самозащита след нападенията в града
Музеите в Добрич, Варна и Свищов с обща изложба
Европейските пазари се устремиха надолу
Предприемач: Златните години на Германия отминаха
Русия е готова с "целите на възмездието" в Киев, ще използва и "Орешник"
Правителството одобри влизането на OMV Petrom в блока "Хан Тервел"