Пари Сен Жермен и Монпелие завършиха 2:2

Олимпик Лион загуби с 0:1 от Бордо в мач от френското първенство.

20.02.2012 | 14:19 Редактор: Ваня Симонска

Пари Сен Жермен и Монпелие оставиха нерешен директния спор за първото място в Лига 1. ПСЖ започна мача добре и имаше няколко добри възможности за гол. Логично парижани поведоха с 1:0 след бомбен шут на бразилеца Алекс. Само няколко минути обаче Монпелие изравни с гол с глава на Юнес Белханда.

В началото на втората част положения се откриха пред Максуел и Бенханда. В 82-ата мин Джон Утака засече едно центриране и с летящ плонж прати топката във вратата на парижани. Секунди преди края Гийом Оаро отклони топката във вратата след отлично подаване на Жереми Менез и оформи крайното ПСЖ – Монпелие 2:2. Така статуквото на върха във френското първенство остана непроменено. ПСЖ води с 51 точки, Монпелие са втори с 1 по-малко.

Междувременно Олимпик Лион направи още една грешна стъпка във френския шампионат. Тимът загуби с 0:1 като гост на Бордо. Единственият гол бе дело на Йоан Гуфран, който се разписа в 41-вата минута.