"Манчестър Юнайтед" отстрани "Сити" за Купата

Пол Скоулс се завърна в отбора на „Червените дяволи”.

08.01.2012 | 17:34

"Манчестър Юнайтед" победи „Манчестър Сити" с 3:2 в турнира за Купата на Футболната асоциация (FA Cup).

„Червените дяволи” успяха да поведат още в десетата минута след като Уейн Рууни засече с глава центриране на Валенсия. Две минути по-късно "Сити" остана с десет души, след като Венсан Компани беше изгонен след опасно влизане срещу Нани.

"Юнайтед" не оставиха съперника си да се окопити. Дани Уелбек вкара за 2:0 в 31-ата минута. Седем минути по-късно Рууни получи възможност да бие дузпа, отсъдена за нарушение на Коларов срещу Уелбек. Нападателят пропусна, топката бе отразена от вратаря, но Рууни успя да добави с глава за 3:0.

През второто полувреме обаче "Сити" успя да обърне играта. Коларов след пряк свободен удар върна единия гол, а в 64-ата минута Серхио Агуеро отбеляза втори. До края на мача "Манчестър Сити" оказаха натиск, но "Юнайтед" издържа.

Българинът Димитър Бербатов не бе включен в състава на Алекс Фергюсън въпреки добрите си игри напоследък.

Междувременно в отбора на „Червените дяволи” се завърна Пол Скоулс. Той бе върнат в състава заради многото контузени футболисти, въпреки че в края на миналия сезон сложи край на футболната си кариера.