Валери Божинов игра 17 минути в дербито Спортинг- Васлуй

Българският вратар Николай Михайлов допусна само един гол при успеха на Твенте над датския Одензе с 4:1.

21.10.2011 | 12:20

Шестима българи взеха участие в снощните мачове от втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа. Общо 24 мача от груповата фаза се изиграха в четвъртък вечер.
В българското дерби Спортинг с Валери Божинов постигна победа над гостуващия Васлуй с Живко Миланов с 2:0. Божинов игра 17 минути, докато защитникът Живко Миланов започна като титуляри и бе до самия край на терена за румънския тим.
Цял мач записа и Станислав Манолев за ПСВ Айндховен, който сломи Апоел Тел Авив с 1:0. Единственото попадение бе дело на Виналдум в 70-ата минута от дузпа. Катастрофален мач претърпя друг българин - Валентин Илиев, чийто отбор Стяуа бе разгромен с 0:5 от Макаби Хайфа. Румънците завършиха с девет човека, като червен картон получи Илиев и съотборникът му Ерик Бикфалви.
Българският вратар Николай Михайлов допусна само един гол при успеха на Твенте над датския Одензе с 4:1. Единствено Цветан Генков не получи шанс за изява, а неговият Висла запиша първа победа в групата си след 1:0 над Фулъм.

Вижте и таблиците с класирането на отборите от изиграните преди ден футболни двубои от Лига Европа.