България с 12 медала от Световното по шотокан

И юношите спечелиха 12 отличия от Световната Кохай купа.

13.10.2011 | 17:07

Българската федерация по шотокан карате получи лиценз само преди месец, но напълно оправда доверието на Министерството на физическото възпитание и спорта. Националният отбор спечели общо 24 медала от Световното първенство и Световната кохай купа.
На деветнадесетото Световно първенство по шотокан карате в германския град Хале българските каратеки спечелиха 5 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала в конкуренцията на 33 държави. България беше представена от общо 43 състезатели, а делегацията ни беше предвождана от президента на централата Александър Славков и неговият помощник Лъчезар Ненов.
Паралелно със Световното първенство се проведе и четвъртата Световна Кохай купа за деца и юноши. В надпреварата отборът ни спечели 3 златни, 3 сребърни и 6 бронзови медала.
Медалистите са от клубовете Ипон, Шисейкан, Фуканоши, Спартак Плевен и Шогун Созопол.

Вижте коментарите на президента на Българската федерация по шотокан карате Александър Славков и  на треньора – състезател Радослав Панов във видео репортажа.