Равен мач постигна отборът на САЩ по футбол срещу Мексико

Американският отбор беше воден от легендата на немския футбол Юрген Клинсман.

11.08.2011 | 14:17

1:1 приключи мачът САЩ – Мексико при дебюта на Юрген Клинсман начело на американския отбор по футбол. Приятелската среща се игра във Филаделфия. Домакините се оказаха изоставащи в резултата още в 17-ата минута, когато Пералта бе точен след изпълнение на ъглов удар. Първата възможност за американците да се върнат в мача дойде в 56-ата минута, но вратарят на Мексико Гийермо Очоа спаси удар с глава на Карлос Боканегра.
Натискът на Щатите все пак даде резултат в 73-ата минута, когато Роби Роджърс бе точен за 1:1.
"Доволен съм и от играта, и от резултата. Да не забравяме, че Мексико е сред най-добрите 10 отбора в света", заяви 47-годишният Клинсман, който замени на поста предишния наставник Боб Брадли.