Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за новия сезон

През изминалата нощ се изиграха седем двубоя от третия квалификационен кръг в Шампионска лига.

28.07.2011 | 14:31 Редактор: Ваня Симонска

Българският нападател Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за новия сезон. Голмайсторът на Манчестър Юнайтед вкара при победата с 4:0 в проверката срещу американския Мейджър Лийг Сокър. Отборът на Манчестър Юнайтед е на подготвително турне в Америка. Точни за „червените дяволи“ бяха Андерсон, Джи Сунг Парк и Дани Уелбек. Бербатов се разписа атрактивно в 53-тата минута за 3:0. Следващата контрола на отбора, воден от сър Алекс Фъргюсън, ще е срещу европейския клубен шампион Барселона.
В същото време „каталунците“ спечелиха турнира „Ауди Къп“. Във финала те се наложиха над Байерн (Мюнхен) с 2:0. Срещата на „Алианц Арена“ бе наблюдавана от близо 66 хиляди души. Барселона поведе в резултата в 42-та минута след прецизен удар с глава на Тиаго Алкантара. Отново Алкантара отбеляза в 75-та, с което оформи крайното 2:0.
През изминалата нощ се изиграха седем двубоя от третия квалификационен кръг в Шампионска лига. Двукратният клубен шампион Бенфика се наложи като домакин над турския Трабзонспор с 2:0. След равностойно първо полувреме Нолито откри за португалците в 71-та минута. Две минути преди последния съдийски сигнал Гайтан оформи крайното 2:0.
Реваншите от третия квалификационен кръг на Шампионската лига ще се състоят на втори и трети август.