Още по темата
Митничари от Бургас иззеха над 10 000 бутилки вермут. На 25 юли митническа мобилна група прави проверка в склад на едро за безалкохолни и алкохолни напитки. При проверката са установени 10 116 бутилки по 1 литър, за които не са предоставени документи за платен акциз.
Дължимият акциз на алкохола е в размер на над 9000 лв, предаде Dnes.bg.
Бутилките са задържани с протокол за оставени на съхранение веществени доказателства, до образуване на административнонаказателно производство.
Проверката е във връзка с провеждания засилен контрол през активния сезон на българското Черноморие, с цел предотвратяване разпространението на акцизни стоки в нарушение на законодателството.
Снимка: Агенция "Митници"
Лято на морето: Плажовете се пълнят, вече не сме евтина туристическа дестинация
Добри са условия за туризъм в планините
Шофьор заспа зад волана и предизвика тежка катастрофа край Разград
Дисекиращ остеохондрит при млади мъже – кога болката в коляното след спорт е тревожна?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
Престижни награди за ученици от Хуманитарната гимназия във Варна
18 жертви на бруталните жеги във Франция
Излязоха резултатите от пробите на Варненското езеро след открита мъртва риба
Предупреждават туристите за бури в планините
Черно море започна лагера в Трявна с 23-ма футболисти
Свиването на частния сектор в еврозоната се забавя през юни
Европа вижда 6 млрд. причини за въвеждането на нова такса за онлайн купувачите
Тръмп все повече губи подкрепата на европейските си съюзници
Бизнесът: Бюджетът да заложи на ефективни разходи, не вдигане на данъци