В отговор на големия интерес Българският форум на бизнес лидерите (БФБЛ) удължава срока за кандидатстване в своите Годишни награди за отговорен бизнес 2017 – най-престижният национален конкурс за корпоративна социална отговорност. Подаването на кандидатури е безплатно и ще продължи до 31 януари 2018 г. на уебсайта на Форума. В състезанието могат да се включат всички фирми, опериращи у нас, независимо от размер, сфера на дейност и дали са членове на БФБЛ или не.
„Призоваваме компаниите, които през 2017-а са отделили ресурс, за да осъществят инициативи с добавена стойност за обществото, да участват в настоящото издание на Наградите за отговорен бизнес. Конкурсът е отлична платформа за представяне на впечатляващите, иновативни и въздействащи инициативи, с които частният сектор подкрепя социални каузи като образование, здравеопазване, развитие на служителите, екология и много други. Вярваме, че добрите примери, идващи от ангажираните компании, дългосрочно подобряват обществената среда и заслужават гласност и признание”, коментира председателят на БФБЛ Ираван Хира.
Годишните награди за отговорен бизнес на БФБЛ за 15-а поредна година ще отличат последователните усилия на социално ангажираните компании в категориите „Инвеститор в обществото“, „Инвеститор в знанието“, „Инвеститор в околната среда“, „Инвеститор в
човешкия капитал“, „Маркетинг, свързан с кауза“ и „Най-добра социална политика на малко и средно предприятие“. Всички номинирани проекти се състезават и за специалната награда Еngage за принос на служителите към определена кауза или инициатива на компанията. Финалистите в екологичната категория получават и правото да участват в Европейските бизнес награди за околна среда, на които БФБЛ е координатор за България.
Кандидатурите ще бъдат оценени от авторитетно жури от признати специалисти от различни области, а победителите и финалистите ще бъдат обявени по време на традиционната гала церемония на 26 февруари 2018 г. в София. Тази година престижното
събитие е включено в програмата на българското председателство на Съвета на ЕС.
Медийни партньори: Nova TV, Investor Media Group, Economy.bg, БТА, БНР, Vesti.bg, Dariknews.bg, сп. „Мениджър”, Manager News, твоят БИЗНЕС, Enterprise, BG Maps, БАПРА, NGOBG.info, dir.bg.
Левски обърна Локомотив София в дербито на кръга, два отменени гола
В мандата на кабинета: АМ "Хемус" ще бъде изградена до Велико Търново
7 признака на емоционална изневяра
Седем навика, които правеха щастливи поколенията от 70-те и 80-те години
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Астрономи започнаха търсене на извънземни технологии в милиметровия радиодиапазон
Учени: Човешката еволюция изостава драстично, а причина за това е AI
Ракета на SpaceX се е насочила към Луната: Очаква ли ни зрелищен сблъсък през август?
Венера се оказа „жива“ планета: учени откриха неочаквано движение
Занаятите, които не изчезват: между тиктакането на часовника и мириса на кожа
От 780 лв. до над 20 000 евро: Какво получават майките на Балканите?
CNN: Хакери от Русия са проникнали в ядрените разработки на САЩ и НАТО
Нов анализ на ССБ: Какво се случва с цените на зърното и горивата?
"Картонения Майдан" в Украйна принуди Зеленски да отмени уволнението на популярен министър
Ив. Шишков: Магистрала "Хемус" ще е готова до Велико Търново в рамките на мандата
Руската централна банка намали прогнозата си за икономическия растеж за 2026 г.
ИПИ: Всеки бюджет лесно може да е по-добър от гласувания за 2026 г.
Кадър на деня за 25 юли