Перу спечели бронзовите медали в Копа Америка

Тази вечер Чили и Аржентина ще определят новия шампион в турнира

04.07.2015 | 12:51 Редактор: Ваня Симонска

Националният отбор на Перу завърши на трето място в турнира Копа Америка, след като постигна успех с 2:0 над Парагвай в малкия финал.

През първото полувреме не се стигна до попадение, но перуанците демонстрираха добър футбол и доминираха на терена. Така се стигна до първия гол три минути след началото на втората част. При центриране от корнер, топката не бе изчистена добре от бранител на Парагвай, Андре Карийо засече и от границата на наказателното поле я прати във вратата на Хусто Вияр.

Парагвай изпусна възможността да изравни в 67-та минута, когато след удар на Едгар Бенитес топката срещна гредата. Мачът бе решен минута преди края на редовното време. При бърза контраатака Андре Карийо комбинира със Санчес, който пък подаде а към Паоло Гереро, и последният вкара за 2:0. По този начин Гереро изравни Едуардо Варгас в спора за голмайсторския приз на турнира, като двамата имат по 4 попадения.