След хаоса с въвеждането на електронните винетки премиерът Борисов поиска оставката на председателя на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" Светослав Глосов.
От началото на новата година всички шофьори трябваше да си закупят е-винетка. Оказа се обаче, че системата дава грешки или блокира. Заради това преди дни премиерът разпореди двама ръководители в АПИ и един от съветниците на регионалния министър да понесат отговорност заради недобрата организация.
"Случилото се с електронните винетки визуализира хаоса в цялата пътнотранспортна система на страната ни. От Института по пътна безопасност от доста време насам настояваме за оставката на цялото ръководство на АПИ. Проблемът не е в самите хора, а в начина на управление на системата", коментира в студиото на "България сутрин" Богдан Милчев от Института по пътна безопасност.
По думите му именно това ръководство е превърнало българските пътища в най-голямата заплаха за живота на гражданите.
"Няма седмица, в която да не ескалира някакъв сигнал. Хаосът с винетките не е най-големият скандал. Просто сме свикнали парите ни да изтичат някъде, неефективно управлявани. В момента няма никакво значение дали едно име ще се смени с друго. Необходима е нова философия", подчерта още Богдан Милчев.
Като член на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" бе освободен Веселин Давидов, който отговаря за електронната система за събиране на такси за използване на републиканската пътна мрежа.
По-рано с постовете си се разделиха още Антон Антонов, директор на Националното тол управление в АПИ и Радослав Николов, съветник в Политическия кабинет на министъра на регионалното развитие и благоустройството.
Вижте повече във видеото!
Асиметричните рокли превземат сезона
На 93 години почина Бернадет Ширак, една от най-влиятелните първи дами на Франция
След успеха им в Украйна: Канада купува 26 системи HIMARS
Нарушената мозъчна пластичност при аутизъм може да е обратима
Кои лекарства за кръвно се понасят по-добре според нов анализ
Таргетна терапия удължава живота при платинум-резистентен рак на яйчниците
Как да се предпазим от хепатит A по време на почивка?
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма
Метеорит доказва съществуването на изгубена планета с размерите на Луната?
„Бурята“ на Виктор Бодо открива международната програма на „Варненско лято“
Димитър Гърдев за взрива на дрон в Румъния: Опасността е реална
Коста Стоянов: Няма как кмета на Варна да не е знаел за случващото се в "Баба Алино"
Три торнада удариха едновременно Литва при брутална буря
Премахват незаконната ограда на селището в Баба Алино пред погледа на земеделския министър
Чаят заплашва електропреносната мрежа на Великобритания на Световното по футбол
Цената за превоз на контейнери от Азия за Европа е скочила с 50% от началото на войната с Иран
САЩ и Иран все така не могат да постигнат мир в навечерието на 100 дни от началото на войната
Шефът на „Роснефт“: Затварянето на Ормуз е опит да се измени енергийният пазар в полза на САЩ