Победен старт в Торонто: Григор надви "черната котка" Вердаско

Димитров отстрани испанеца след 4:6, 6:2, 7:6, Каратанчева загуби от Шарапова

08.08.2018 | 07:48 Редактор: Тодор Петров
Победен старт в Торонто: Григор надви

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отстрани испанеца Фернандо Вердаско във втория кръг на турнира Rogers Cup в Торонто след победа с 4:6, 6:2, 7:6.

Двубоят беше прекъснат за над два часа при резултат 4:4 в третия сет заради дъжд. Това обаче не разстрои играта на българина, който се поздрави с крайния успех, с което изравни баланса от срещите между двамата.

Димитров и Вердаско вече имат по три победи един срещу друг. Това бе първи мач за хасковлията след отпадането му на "Уимбълдън" и по-дългата почивка, която си взе. В трети кръг 27-годишният Димитров ще играе срещу победителя от срещата Милош Раонич - Франсис Тиафо.

А Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка в Монреал. Каратанчева загуби от бившата номер 1 в света Мария Шарапова.

Двубоят започна миналата нощ, но беше прекратен заради буря и силен дъжд. При подновяването на играта Шарапова нямаше проблеми и лесно затвори мача с 6:1, 6:2 за 80 минути игра.