Корнелия Нинова остава председател на БСП. Това стана ясно по време на Конгреса на левицата. Нинова ще остане лидер на партията поне до пролетта на следваща година, когато изтича мандатът ѝ. Тогава ще има и нов Конгрес.
Покачи ли се напрежението след оттеглената ѝ оставка? Темата коментират политологът Георги Киряков и социологът Евелина Славкова в студиото на "Денят ON AIR".
"Това нейно действие ще ѝ се напомня още дълго време. Същата беше историята и с предишния председател на БСП - и той искаше да се бори със задкулисието. Партията е изтъкана от два типа хора - такива на каузата, и хора, които поддържат през бизнес лобита тази идея", смята Киряков.
"За мен е изненада оттеглянето на оставката. БСП има сложна структура като партия. Това, което наблюдавахме при Корнелия Нинова, откакто е председател на БСП е, че има една много остра опозиция, която се видя при подреждането на листата за евроизборите", посочи Славкова.
На въпрос какво струва оттеглената оставка на Нинова, политологът отговори, че струва тежестта ѝ в партията и обществото.
"На местните избори, ако структурите не работят, Корнелия Нинова може да загуби много тежко", заяви Славкова пред Bulgaria ON AIR.
Киряков допълни, че е по-вероятно ГЕРБ да спечелят кметските избори, включително на места, където БСП досега има кметове.
Двамата гости се обединиха около мнението, че при евентуална кандидатура на омбудсмана Мая Манолова за кмет на София, шансовете ѝ за спечелване срещу досегашния кмет Йорданка Фандъкова са 50/50.
Вижте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Археолози откриха огромна подводна структура край Франция
Експерти изследват слънчевото магнитно поле с помощта на AI
Доц. Николай Димитров: Българинът е песимист по природа
9 храни против деменция
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Част от амазонската тропическа гора вече е частна собственост
На повърхността на луната на Юпитер – Европа, е забелязан гигантски черен „паяк“
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Хиляди протестираха в Румъния против корупцията
Румен Радев на Ханука: Да помним поуките от миналото
Мехмед Дикме предрича сблъсък между Борисов и Пеевски
Киселова каза в прав текст кое е съборило кабинета
Ива Митева: ИТН прекрачиха една граница, от която няма връщане назад
Мелони: Европа трябва да приеме новата стратегия за сигурност на Тръмп
"Булгаргаз" предлага поевтиняване на природния газ с над 3% за януари
Египет предлага арабските държави да координират енергийните покупки в извънредни ситуации
Кадър на деня за 14 декември