Не смятам, че в някаква връзка трябва да търсим провал на делото "Октопод", а ако има такъв, мисля, че прокуратурата е тази, която трябва да даде отговор. Това отговори в Кърджали на журналистически въпрос по повод прекратяването от Специализирания наказателен съд на делото "Големият Октопод" бившият министър на вътрешните работи и заместник-председател на ГЕРБ Цветан Цветанов.
Той допълни, че всичко, което се извършва, като процесуално-следствени действия и всичко, което се внася като обвинителен акт минава "през призмата на това как възприема прокуратурата и как възнамерява да реализира производство", пише БТА.
Попитан къде според него се е родил политическият проект "България без цензура", Цветанов отговори, че може би Сараите са генезиса на всичко това, което се случва, а това, което бил чувал е, че от 2005 г. имало ясно структурирана посока за овладяване на медийния пазар, точно от кръгове около ДПС.
Според Цветанов съществува политическо задкулисие, а общественото внимание бива измествано, като през 2013г. вместо за избори, програми и развиване на регионите, се говорило за незаконните подслушвания и "държавния преврат" който се правел с бюлетините от Костинброд.
Сега идват Евро избори и никой не говори за тях, обаче говори за Столична община и за други общини, които се управляват от ГЕРБ, каза още Цветанов.
Той е в Кърджали по повод 7-годишнината от създаването на областната организация наГЕРБ в града, за което отбелязване по-късно през деня се очаква да пристигне и председателят на партията - Бойко Борисов.
Както Dnes.bg писа делото "Големият Октопод" бе прекратено след разпореждане на съдия Биляна Вранчева.
Четири години след акцията срещу Алексей Петров и още няколко души прокуратурата не успя да внесе в съда обвинителният акт по главното от трите дела срещу бившата барета.
Тайната на 41-годишния брак на Сигорни Уийвър с мъжа, за когото се омъжва след 3-месечна бурна връзка
Леопардови палта и дънки – Топ тенденцията за есен-зима 2025
Британец удави съпругата си в джакузито им
Тръмп презира Европа
Как стресът влияе на качеството на съня и как да го намалим преди лягане?
Функцията на сълзите и различават ли се те при тъга и щастие
На какво се дължат нарушенията в пубертета?
Луличка – източник на алкалоиди, използва се като жлъчегонно и стомашни неразположения
Неизвестна болест унищожава морските таралежи от вида Diadema africanum
Hungry Hippo: Rocket Lab тества ракета Neutron (снимки)
Китай пуска най-големия в света суперкомпютър с изкуствен интелект
Открит е енергиен източник, който може да захранва цялата планета
Въпреки митата: 93% е ръстът на китайските електромобили в ЕС
Да спасим Станислав баща, съпруг, син и приятел!
29 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Варненският окръжен съд прие последните за 2025 г. стажант-юристи
Протестиращите в подкрепа на Коцев с приз от Българския хелзинкски комитет
Отдалечава ли дигиталният свят децата от реалния живот
Здравко Пиринлиев: Инвеститорите очакват освен приходи от AI и печалби
Ще има ли промяна в структурата на данъците
ЕС обмисля да отложи с пет години забраната за двигатели с вътрешно горене при новите коли