"Черно море" привлече чуждестранен халф

Израснал в школата на "Нант", с опит във френските професионални дивизии

27.06.2026 • 12:14 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
"Черно море" привлече чуждестранен халф

Френският халф от марокански произход Мохамед Аши Буаклин е 4-то ново попълнение на "Черно море" през това лято. Днес той официално сключи договор с клуба.

Мохамед Аши е роден на 16.1.2002 г. в Бонди, Франция. Играе като полузащитник. Може да изпълнява както офанзивни, така и дефанзивни функции в средата на терена.

Започва да тренира футбол в местния АС "Бонди", а на 14-годишна възраст е привлечен в школата на "Нант". 

През 2020 г. заиграва за "Б" отбора на клуба в 4-та френска дивизия, за който записва 57 мача с 11 гола. 

Година по-късно дебютира за юношеския национален отбор на Франция до 20 г. Изиграва общо 6 мача и бележи 1 гол срещу Германия. 

С Франция печели силният международен турнир Морис Ревело, по-известен като Тулон.

През 2022 г. е извикан в представителния тим на "Нант", дебютирайки в Лига 1 в мач срещу "Сент Етиен". Общо има 3 участия в елита на Франция. 

През януари 2023 г. е преотстъпен в третодивизионния Париж 13 Атлетико, за който записва 13 мача. 

През 2024 г. се разделя с "Нант" и преминава в тима на "Род"е от Лига 2. През последните два сезона има на сметката си 20 мача с 1 гол във второто ниво на френския футбол.

Снимка: "Черно море"


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички