"Арсенал" е шампион на Англия, "Манчестър Сити" и "Борнемут" не се победиха

Лондончани официално си гарантираха дългоочакваната шампионска титла

20.05.2026 • 07:17 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

"Арсенал" спечели титлата във Висшата лига за първи път от 22 години насам. Триумфът на "артилеристите" стана факт след равенството 1:1 между "Манчестър Сити" и "Борнемут" в двубой от 37-ия кръг на английското първенство, игран на стадион "Виталити".

Домакините поведоха в 39-ата минута. Адриен Труфер проби по левия фланг и подаде към Ели Крупи, който овладя топката и с прецизен удар направи резултата 1:0.

Това бе 13-ото попадение за младия френски национал през сезона във Висшата лига.

В края на срещата Дейвид Брукс пропусна две отлични възможности да реши мача в полза на "Борнемут".

При първата ситуация той остана сам срещу Джанлуиджи Донарума, но италианският страж спаси удара му, а малко по-късно Брукс уцели страничната греда.

Пропуските на "черешките" бяха наказани дълбоко в добавеното време. В 95-ата минута след разбъркване в наказателното поле Родри стреля, топката срещна гредата, а при добавката Ерлинг Холанд оформи крайното 1:1.

След равенството "Манчестър Сити" остава втори, на четири точки зад лидера "Арсенал", при само един оставащ мач до края на сезона.

Така лондончани официално си гарантираха дългоочакваната шампионска титла.

Вижте повече във видеото.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички