"Манчестър Сити" победи "Брентфорд" с 3:0 в мач от 35-ия кръг на Висшата лига и продължава битката за титлата, като се доближи на 2 точки от лидера "Арсенал".
Головете за "гражданите" отбелязаха Жереми Доку, Ерлинг Холанд и Омар Мармуш.
Първото полувреме предложи няколко пропуснати шанса и за двата отбора, като "Брентфорд" дори имаше опасни ситуации пред вратата на домакините, но без гол.
В 60-ата минута Жереми Доку даде аванс на "Манчестър Сити" с мощен удар в горния далечен ъгъл след комбинация при корнер.
В 75-ата минута Ерлинг Холанд удвои преднината с попадение с пета след разбъркване в наказателното поле.
В добавеното време Омар Мармуш оформи крайното 3:0 след контраатака, завършена с точен удар между защитници.
С успеха "Манчестър Сити" остава в директна битка за титлата с "Арсенал" в последните кръгове на сезона.
Снимка: Reuters
Везенков изпрати най-успешния си сезон под звуците на Бангаранга
ПБ са категорични: Конфликтът в Украйна няма да се разреши по военен начин
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Германия разгроми Кюрасао със 7:1
Илияна Йотова откри официално Световното първенство за спортисти със синдром на Даун в София
Бебе се роди в линейка
Ударна акция: Арестуваха 36 души по обвинение, че са част от "Калашниците"
Демерджиев: Мръсните пари ще бъдат изкарани на светло
Иран отхвърли твърдението на Тръмп, че ще подпише мирно споразумение в неделя
АІ може да анализира кризи, но не можа да договаря мир
Кадър на деня за 14 юни
Полша търси нови двигатели на растеж, за да се конкурира с големите играчи