Олимпийската медалистка Лора Христова и част от останалите национални биатлонисти се завърнаха в София с полет от Осло през Мюнхен.
Христова ни зарадва с бронзов медал в индивидуалния старт на 15 км на Зимните олимпийски игри в Кортина - Милано 2026.
Тя имаше силни класирания и в останалите дисциплини на Игрите в Италия.
Милена Тодорова пък остана на косъм от място на подиума в Кортина - Милано, завършвайки четвърта в спринта на 7,5 км.
Страхотно посрещане на Лора Христова организираха от Българската федерация по биатлон и родния град на биатлонистката ни Троян.
На летище "Васил Левски" в София да посрещнат бронзовата ни медалистка и останалите биатлонисти бяха президентът на БФ Биатлон Атанас Фурнаджиев, кметицата на Троян Донка Михайлова и много млади български състезатели по биатлон.
"Чувствам се много горд, много щастлив баща. Беше от малка по-упорита. Не е пропускала тренировки. Доста упоритост показа в детските си години", каза бащата на Лора - Христо Христов.
"Голямо щастие, възнаградено щастие след толкова много труд. Да е най-вече здрава ѝ пожелаваме от все сърце и още и още много победи. От самото ѝ раждане аз съм знаела, че това дете ще покори високи върхове", сподели кръстницата на Лора.
Коментар дойде и от олимпийската медалистка.
"Свършиха всички стартове и сега мога да се насладя на почивката, да се отдам на приятните емоции. Много съм щастлива да видя толкова хора, които ме чакат и са дошли дами подарят цветя. Гордост е да представя България на Олимпийските игри и съм щастлива, че успях да завоювам медал. За всички тези деца тук това ще бъде стимул", каза Лора.
Според нея трябва да се направят добри бази за тренировки в България.
"Силно се надявам все повече млади спортисти да се мотивират да се развиват", каза още тя.
Лора сподели, че няма проблем с очакванията на хората и се наслаждава на целия процес около подготовката и бъдещите състезания.
"Дълъг и тежък път е, но с труд и постоянство това се постига. Аз съм оптимист. Готова съм да бъда лидер, всеки един взима от другия по нещо. Дърпаме се заедно", добави медалистката ни от Олимпиадата.
Вижте повече в репортажа.
Снимка: БГНЕС
Сияйната кралица Рания показа новородените си внучки
Русия започна да внася горива заради недостига
Израелска компания се готви за първо в света имплантиране на изкуствен гръбначен мозък
Ким Йо-чен отрече: Северна Корея няма да изпраща още 50 000 войници в Русия
Влияние на високите летни температури върху функцията на мъжката репродуктивна система
Безплатни изследвания за мъжки стерилитет в УМБАЛ Бургас
Здравните права на децата ще бъдат във фокуса на форум в Стара Загора
Изкълчване на долната челюст в напреднала възраст – защо се повтаря и как се намества ставата?
Ще могат ли родените на Марс хора да посетят Земята?
Китай представи 4-метров хуманоиден робот с тегло над един тон
66 години от историческия полет на Белка и Стрелка
Русия ще подготви първия космонавт на Мианмар
НАТО: Алиансът е готов да защити съюзниците си при атака от Иран
Рекордно топлото Средиземно море заплашва Европа с мощни и продължителни бури
Иран набелязал ли е България: какво знаем за потенциалните цели и може ли „Безмер“ да бъде ударена
Сушилня или простор на балкона: Какво предпочитат българите?
Жълт код за горещо време е обявен за утре, Варна е в безопасност
С новия дизайн на банкнотите ЕЦБ потвърждава: кешът никъде няма да ходи
Полша смекчава данъчното бреме за средната класа преди изборите догодина
SOFIX нарасна с 1% до най-високото си ниво от февруари
Охлаждането при американските ДЦК даде положителен старт за борсовите индекси*