Протест срещу Зимните игри: Полицията използва водно оръдие в Милано (+СНИМКИ)

До момента са арестувани шестима души

08.02.2026 • 08:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Италианските власти използваха сълзотворен газ и водно оръдие срещу десетки протестиращи, които хвърляха фойерверки и направиха опит да навлязат на магистрала в близост до обект от зимните олимпийски съоръжения вчера вечерта, съобщава Associated Press.

Инцидентът е станал в края на иначе мирно шествие, в което са участвали хиляди хора, изразяващи недоволство от екологичното въздействие на Олимпийските игри и присъствието на американски агенти в Италия. По информация на местни медии до момента са арестувани шестима души.

По-рано маскирани участници в протеста са задействали димни бомби и фойерверки върху мост, разположен на около 800 метра от Олимпийското селище, където са настанени приблизително 1 500 спортисти.

Полицейски ванове, разположени зад временна метална ограда, са охранявали пътя към селището на атлетите, но шествието е променило посоката си и е продължило в направление към залата в Сантаджулия, пояснява "Фокус".

Протестната акция съвпадна и с посещението на вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс в Милано, където той оглавява американската делегация, присъстваща на церемонията по откриването в петък.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички