Мигел Порто (Бразилия) постигна зрелищна победа с нокаут над Валери Атанасов (България) на SENSHI 28.
Атанасов започна по-силно двубоя, като дори успя да разкървави своя опонент. Порто обаче демонстрира хладнокръвие и издържа на размяната на тежки удари. Именно когато българинът изглеждаше по-активният и контролираше събитията на ринга, бразилецът изненада всички с мощен ъперкът в брадичката, който изпрати Атанасов на пода. Съдията Семи Шийлдс незабавно прекрати двубоя.
Това е дебютна победа за Порто на ринга на SENSHI, а любопитен факт е, че бразилецът продължава перфектната си серия – всичките му успехи в професионалната кариера до момента идват след нокаут.
В по-ранен сблъсък румънецът Мариан Лъпушнеану продължи победния си поход на ринга на SENSHI, след като се наложи над французина Максон Виние с единодушно съдийско решение.
Това е трета победа за Лъпушнеану на ринга на SENSHI, като той остава непобеден в организацията. В актива му вече фигурира и една от най-ценните му победи - срещу европейския шампион на SENSHI за 2024 година Драгомир Петров.
Какво научава оръжейната индустрия на НАТО от бойните полета в Украйна
Един от „кръстниците“ на AI: Компаниите са поели в грешна посока
Как НАТО може да изгради стена от дронове в Европа
Ендорфините ни помагат да се справим с болката и стреса
Карфиолът предпазва от рак и помага при отслабване
Балканска нефропатия – ендемично заболяване водещо до бъбречна недостатъчност
Масло от шипка и ползите му за здравето
Нова невробиологична теория не успява да обясни преживяванията близо до смъртта
Какво убива животните в океана
Откриха следи от живот на Земята, по-стари от 3,3 млрд. години
Дефицит на две вещества може да доведе до развитието на зрително увреждане
Все повече шофьори минават на регенерирани гуми
Спипаха мъж с дрога във Варна
Кои са автомобилите с най-комфортни седалки
Излъчиха шампионите по футбол и волейбол в Общинските ученически игри във Варна
Практично: Как да спасим колата от кражба с подръчни средства
Meta спечели антитръстовото дело за придобиването на Instagram и WhatsApp
Саудитска Арабия се е съгласила да инвестира 600 млрд. долара в САЩ
Общоевропейският индекс Stoxx 600 спадна до най-ниско ниво от месец насам
Мерц рискува да провали шанса си да възроди Германия