"Барселона" тръгна с класика в Ла Лига след успех над "Майорка"

Островитяните останаха с двама души по-малко

16.08.2025 • 22:50 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

"Барселона" започна с победа 3:0 като гост на "Майорка" защитата на титлата си в Ла Лига. Каталунците решиха мача още до почивката с голове на Рафиня (7) и Феран Торес (23). Ламин Ямал (90+4') вкара красив трети гол в типичен стил. Второто попадение обаче изнерви много домакините, тъй като преди удара на нападателя имаше легнал човек в наказателното поле - защитникът Антонио Раийо. Още до края на полувремето островитяните останаха с двама души по-малко след два жълти картона на Ману Морланес и директен червен на Ведат Муричи.

След почивката каталунците играха пред наказателното поле на противника, но многото пропуски лишиха тима на Ханзи Флик от повече голове. Титуляр за "Барса" започна новият вратар Жоан Гарсия, който се отличи с няколко добри изяви. След почивката дебют с фланелката на клуба записа и Маркъс Рашфорд.

"Барселона" започна много силно мача и след няколко добри атаки все пак успя да поведе в резултата още в 7-та минута. Новата 10-ка на каталунците Ламин Ямал намери с прекрасно подаване от дясното крило Рафиня в наказателното поле, а бразилецът с глава реализира за 1:0.

В следващите минути тимът на Ханзи Флик пое контрола върху топката, а единствената по-добра възможност за домакините бе в 21-та минута, когато Муричи стреля от чиста позиция, но право в ръцете на дебютанта Жоао Гарсия.

Малко след това "Барса" вкара втори гол, който породи много полемики. Ламин Ямал стреля фалцово от границата на наказателното поле и прати топката право в главата на Антонио Раийо. Защитникът падна на тревата, но играта продължи. Топката стигна до Феран Торес, който с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле направи 2:0.

В 69-та минута Рафиня изскочи зад защитата на домакините и пусна хубав пас към Дани Олмо, който стреля без забавяне. Топката обаче се отклони в гредата.

Удари на Ямал и Рафиня също за сантиметри не се превърнаха в голове. Така се стигна до добавеното време на срещата, когато Ламин Ямал най-накрая успя да реализира. Талантът на "Барса" в типичен стил получи топката на дясното крило, влезе навътре към наказателното поле и с безпощаден удар под гредата сложи точка на спора.

Вижте повече във видеото.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички