ЦСКА и украинският "Кривбас" изнесоха доста интересен мач с куп положения, но не успяха да се победят. Двата тима завършиха 0:0 в контрола, проведена в Словения. Куриозното е, че и двата отбора не успяха да счупят нулите на светлинното табло, защото профукаха общо 3 дузпи. Две от тях пропиля ЦСКА, а една – "Кривбас".
Така "червените" на Душан Керкез записаха второ поредно реми след това срещу северномакедонския Шкендия. Дузпите за ЦСКА срещу украинците пропуснаха Йоанис Питас в 38-ата минута и Йоан Борносузов в 56-ата минута. В 68 –ата минута Олександър Романчук би от бялата точка, но стражът на армейците Фьодор Лапоухов спаси удара на украинеца.
Пред Зюмюр Бютучи се откри първият добър шанс за гол в спаринга. В шестата минута той овладя диагонален пас от центъра на терена зад защитата на Кривбас и от малък ъгъл стреля с десния крак, но намери страничната греда.
"Кривбас" създаде първата си опасност в средата на първата част, но изстрелът на Мендоса от добра позиция не намери очертанията на врата на Густаво Бусато.
Така се стигна до 38-ата минута, в която ЦСКА получи правото да изпълни дузпа. Иван Турицов открадна топката в наказателното поле на украинците и се озова на стрелкова позиция, когато бе повален и главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Йоанис Питас. Той стреля в страничната греда, след което топката се върна в него и той я прати в мрежата, но попадението правилно бе отменено, тъй като нападателят няма право да играе два пъти с топката преди тя да бъде докосната от друг.
Четете цялата статия в gol.bg.
Снимка: Официален сайт на ЦСКА
Деми Ловато и любимият ѝ отпразнуваха годишнина от сватбата
Богданов: Ключовата тема около бюджета е той да бъде в разумните параметри
Аналог на витамин D прави рака на панкреаса по-уязвим към лечение
Пълна трансформация на мъртвата коса: Как пептидите пренаписват правилата за молекулярна здравина?
Отбелязваме Световния ден на Спешната медицина
Какво покрива здравната застраховка и кога си заслужава?
НАСА откри нов материал с потенциал за бъдещи лунни мисии
ЕКА избра две нови „Скаут“ мисии за изследване на горите и земната атмосфера
Firefly Aerospace спечели договор за 75 млн. долара: Ще достави дронове на Луната
Redwire достави на ЕКА прототип на роботизирана ръка за лунния модул Argonaut
Хибридите остават най-търсените коли в Европа
"Възраждане": Потулват дело срещу двама украински терористи, обикаляли трасето на газопровод у нас
Варна посреща 1 юни с богата програма и Ден без автомобили
Събират занаятите и професиите, практикувани във Варна през последното столетие, в изложба
Варна посрещна Павлин Надворни (СНИМКИ)
На какво се дължи високата доходност на ДЦК?
Норвегия се включва във френската инициатива за ядрено възпиране
Фондовете за богатство в Абу Даби набират милиарди от продажби на акции
Ще получат ли лекарските асистенти в спешната помощ първа категория труд