В двубой от 33-ия кръг в efbet Лига "Арда" и "Лудогорец" завършиха наравно 1:1. На стадиона в Кърджали "Арда" успя да измъкне точка от шампиона от трети опит този сезон, след като двата двубоя между тимовете в редовния сезон бяха спечелени от "Лудогорец".
През първата част двата тима заложиха на дебнене, като по-добрите положения бяха за "Арда". В 34-ата минута бе най-добрата възможност за попадение за един от двата тима до почивката. Тя обаче бе за "Лудогорец". Иван Йорданов с далечен удар загря ръкавиците на Анатоли Господинов.
В 44-ата минута жълт картон получи национала Станислав Иванов от "Арда" и ще пропусне заради наказание следващия мач на тима от Кърджали, който е срещу родния му "Левски".
"Лудогорец" вдигна оборотите в началото на втората част и в 52-ата минута Диниш Алмейда откри с марковото си изпълнение – засичане с глава след центриране. Голът изработи Иван Йорданов. "Арда" реагира веднага, като в 66-ата минута Тонислав Йорданов възстанови равенството. Димитър Велковски записа асистенция.
В добавеното време на мача "Арда" пропусна страхотна възможност да стигне до победата, като вратаря Бонман спаси, предаде "Фокус".
Снимка: архив, lap.bg