Първите елементи от фасадата на "Армията" вече са положени (+ВИДЕО)

Ще отговарят на изискванията за отразяване на светлината

28.04.2025 • 17:14 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Поставиха първите елементи от фасадата на реконструирания стадион "Българска армия". Хоризонталните ламели върху вертикални шини, които ще покриват външната част на новия дом на ЦСКА, са около 11 000 броя с обща дължина от над 28 000 линейни метра, а всеки от тях е дълъг 2,44 метра. Елементите ще са поставени под различен наклон с различен градус, за да отговорят на изискванията за отразяване на светлината, информира клубът.

Пътят на обвивката на "Армията" започва във Варна, където ламелите и допълнителните крепежни елементи се изработват в модерна производствена база. Впоследствие, под формата на полусглобени части, те пристигат на обекта, а част от тях ще са асемблирани и на самия стадион, за да се монтират като готови елементи върху фасадата му.

Очаква се външното покритие на "Българска армия" да се изпълнява паралелно с приключването на монтажа на готовата стоманобетонна конструкция от страна на главния изпълнител, а процесът ще започне до края на май. Дотогава ще се монтират експериментални елементи, за да може процесът да бъде тестван и монтажът на всички части да се проведе в срок и без прекъсване.

Снимка: архив, БГНЕС, видео: Youtube


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички