Селекционерът на българския национален отбор по футбол Илиан Илиев запазва поста си, реши Изпълнителният комитет на БФС.
До това събрание на управата се стигна след престрелка с декларации и обвинения в липса на феърплей след изтегления жребий за полуфиналите. Реално това е и очакваното решение, тъй като повечето от членовете на управата на БФС подкрепят Илиев, а такова мнение изрази и шефът на централата Георги Иванов.
Илиев и неговият клуб, където той работи – "Черно море" (Варна), изказаха несъгласие с начина на теглене на съперниците в студиото на телевизията, която притежава правата за излъчване на българското първенство.
В отговор президентът на организатора на турнира за националната Купа Професионалната лига – Атанас Караиванов, му поиска оставката, обвинявайки го в превишаване на правата. Илиев отвърна, че няма никакъв проблем с това и поднася писмено желанието си за напускане. След това пък президентът на БФС Георги Иванов демонстрира доверие в треньора и обясни, че приема действието на Илиев само като морален акт, но не и като реално желание да се раздели с поста.
На днешното си заседание обаче Изпълкомът потвърди доверието си към треньора. Единствено беше взето решение Илиев да бъде поканен на следващото заседание, което би трябвало да се проведе преди края на месец март, за да обясни лично какви претенции има относно условията за работа.
Също така днес изпълнителният комитет на БФС разгледа документацията за предстоящия редовен конгрес на БФС на 11 април, както и бяха дискутирани промени в нормативните документи за сезон 2025/26.
Националният отбор на България по футбол ще играе два мача с Република Ирландия на 20 (в Пловдив) и на 23 март (в Дъблин) – баражи за изкачване в Лига В на турнира на УЕФА Лига на Нациите. Вчера Илиев обяви и пълната група за двете срещи.
Снимка: Lap.bg
София си връща собствеността върху къпалнята „Мария Луиза
Пенсии, майчинство и осигуровки гледат в Бюджетната комисия
Парламентът ще разгледа изменения в Изборния кодекс
ЕМА одобри нов продукт за диабет тип 2 — инжекция веднъж седмично вместо всеки ден
Все повече деца търсят помощ за общуване, депресия и тревожност
Д-р Георги Георгиев: Пациентите ми обикновено съжаляват, че не са дошли по-рано
Биомаркерите – важни показатели в диагнозата и проследяването на редица заболявания
Учени разкриха нови тайни за делфините в Японско море
Сондата Solar Orbiter изпрати снимки от обратната страна на Слънцето
Тъмната материя може да се крие в пето измерение, предполагат учени
Учени откриха шесто чувство, за което малцина са чували
Аржентина ще защитава титлата си след обрат над Англия в края
Селекцията в Спартак (Варна) е приключила
Правителството отпусна 2,5 милиона за новия ферибот на Белослав
Зеленски: Русия може да обяви обща мобилизация след изборите
Кабинетът отпусна над 10 милиона на учители
Щатските индекси отбелязаха ръст в сряда, благодарение на технологичните компании
Акционерите на „АмонРа Енерджи“ са гласували малко под 12 евроцента брутен дивидент на акция
Агенция на ЕС предупреждава авиокомпаниите за повишени заплахи при полети през Близкия изток
България подписа декларация за политическа, финансова и военна подкрепа на Украйна