Фалитът на Българската федерация по вдигане на тежести бе отложен с поне един месец. На проведеното днес заседание Софийски градски съд назначи постави задача на вещото лице Соня Миткова да направи експертна оценка на финансовото състояние на централата, като провери дали са извършвани плащания по дълговете. Тя трябва да се запознае и със счетоводството на Министерството на спорта във връзка с постигнатото споразумение между двете страни по разсрочване на задълженията.
След като изслуша президентът на БФВТ Стефан Ботев, който обяви, че ще направи всичко възможно да се справи с настоящата ситуация, съдът реши следващото заседание по делото да се проведе на 25 февруари от 16:00 часа.
"Г-н Ботев ще ви каже повече подробности, но до следващото заседание трябва да бъдат платени поне 100 000 лв. на падежи, които са буквално следващите дни, по споразумения за разсрочвания, постигнати с кредиторите", обяви адвокат Диана Колева, представляваща президентът на федерацията.
До 25 февруари има възможност федерацията да бъде спасена
"От правна гледна точка фалитът не е установен, тепърва предстои още едно дело, в което ще се установява дали федерацията е неплатежоспобона и към коя дата. Към момента такива действия не са предприемани, няма и такава експертиза по делото. Макар широката общественост да говори за фалит на федерацията, такова нещо към момента не е на лице. Делото се отложи. Има допълнителни искания към експертизата. Финансовото състояние на федерацията, с доказателство, годно за съда, ще бъде установявано тепърва", обясни още тя, цитирана от БГНЕС.
"Получихме глътка въздух, което успокоява до някаква степен положението. Имам уговорени и за утре срещи за евентуално спонсорство. Ако до десетина дни не се прати тази сума, която адвокатката каза, трябва да се анексират договорите и да се продължи още един месец. Вариант има, до 25 февруари имаме възможност да спасим федерацията", заяви самият Стефан Ботев.
"Иска ми се фалитът да не е на хоризонта. Нека гледаме позитивно на нещата. Ще намерим начин да се оправим. Чух коментари, че доста дружества искат да фалират и да започнат наново. Ако искаме да се отървем от тази сага, утре обявяваме, че не можем да се справим с плащанията, идва фалита и довиждане. Ние обаче искаме да оправим федерацията, затова не търсим този вариант", продължи той.
Снимка: Lap.bg.
Украйна сваля новите руски крилати ракети "Бандерол" със 76-годишни оръдия ВИДЕО
ЕК одобри придобиването на "Уорнър Брос. Дискавъри“ от "Парамаунт“
Служители на френското правителство бяха уволнени заради употреба на наркотици
Левски взе аванс срещу Университатя Крайова след силен старт
33 000 души на година губим заради мозъчни заболявания
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
ЕМА одобри първото лечение за невроповеденчески симптоми при синдром на Рет
Тръмп нареди разсекретяване на информация за НЛО
Мъхът може да генерира електрически вълни, подобни на мозъчните сигнали
Учени: Това е минималният размер на планетите, способни да поддържат живот
На Слънцето се случи най-мощното изригване от две седмици насам
Евростат: България е №1 по поскъпване на горивата в ЕС
Заплахата от екстремни слънчеви бури може да е много по-сериозна, сочи изследване на НАСА
Българският паспорт сред най-силните в света, осигурява безвизов достъп до 178 държави
След инцидента с българин: Забраняват алкохол във влаковете и на гарите в Германия
Западна медия: Радев е атлантик, управлението му е прагматично с привидна противоречивост
Страните от ЕС отново не са се споразумели за новия пакет от санкции срещу Русия
Йонко Чуклев: Kimi K3 показва, че Китай може да наваксва бързо в AI надпреварата
Световната икономика е притисната от енергийна криза на три фронта
Главният прокурор на Унгария се оттегля от поста