Григор Димитров няма да участва на турнира в Ротердам

Яник Синер също се отказа от участие, за да си почине след Мелбърн

27.01.2025 | 14:28 Редактор:
Следващият му турнир е в Доха.
Следващият му турнир е в Доха.

Григор Димитров, който поради контузия се отказа от участие  по време на мачовете си от турнирите в Бризбейн и на Откритото първенство на Австралия, няма да вземе участие на АТР 500 турнира в Ротердам, съобщиха организаторите.

Най-успешният ни тенисист в историята трябваше да запише следващата седмица 11-о участие в зала "Ахой", където стигна до полуфиналите миналата година.

Следващият турнир, в който е заявен Димитров, е този в Доха от 17 февруари.

Шампионът от 2024 година в Нидерландия и световен номер 1 Яник Синер също отказа участие, информира БНР.

"Взех трудното решение да се оттегля от ABN AMRO Open. Тялото ми се нуждае от време за почивка след дългата серия в Австралия. Имам прекрасни спомени от спечелването на титлата пред страхотна публика в Ротердам миналата година и се надявам скоро отново да бъда там. Пожелавам на Рихард (б.а. - Крайчек, директор на турнира) и целия екип да имат страхотно състезание", написа победителят от завършилото вчера Открито първенство на Австралия.

Местата на Синер и Димитров ще бъдат заети от Якуб Меншик и Роберто Баутиста Агут.

Снимка: БГНЕС