"Спартак" (Варна) излезе с официална позиция относно бъдещето на клуба. Николай Киров е новият старши треньор на първия отбор. Панайот Кискинов пък ще бъде новият технически директор. Изявлението дойде от името на изпълнителния шеф Иван Кирилов.
Ето и цялата позиция:
"Уважаеми привърженици на "Спартак" (Варна),
В последните две седмици станахме свидетели на множество коментари и действия, които създават излишно напрежение около клуба. Някои се опитаха да се представят като спасители, използвайки името на Спартак за личен имидж.
"Спартак" Варна обаче е институция с дълбоки корени и славна история, която ще пребъде. За съжаление, непрестанните и негативни коментари в медиите не допринасят за доброто на клуба и бяха една от причините за събитията в Стара Загора.
Тази негативна атмосфера неизбежно се отразява на футболистите и, макар че това не е оправдание, аз лично ги оправдавам. Затова за пореден път отправям призив към всички, които наистина са съпричастни към клуба - прекратете ненужните медийни изяви и нека дадем на отбора нужното спокойствие.
В отговор на създалата се ситуация, за да върнем "Спартак" на победния път, сме взели решение да назначим нов технически директор и нов старши треньор. От понеделник Панайот Кискинов ще поеме длъжността на технически директор, а Николай Киров ще бъде новият старши треньор на отбора".
Снимка: БГНЕС
Пенелопе Крус и Оливия Уайлд блестят с впечатляващи визии на червения килим
Кристиано Роналдо разкри трогателния начин, по който винаги носи децата си със себе си
Проданов, ПБ: Инвестираме в бъдещето на България
НАТО планира 70 млрд. евро помощ за Украйна през 2026 г., САЩ без нови военни ангажименти
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Основните причини за смърт сред българите са болестите на органите на кръвообращението
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти