КАС потвърди глобата на "Барселона" от €500 000

Каталунският клуб е нарушил две точки от правилата за финансов феърплей

17.10.2024 • 12:22 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Барса ще плаща солено.
Барса ще плаща солено.

Ново шамар получи "Барселона". Спортният арбитражен съд в Лозана (КАС) остави в сила решението на УЕФА да глоби клуба с 500 000 евро за финансови нарушения през сезон 2022/23.

Съдът заключи, че каталунският клуб е нарушил две точки от правилата за финансов феърплей, така че глобата е оправдана.

"Барселона" беше обект на парични санкции за счетоводни нередности. Камарата за финансов одит на УЕФА заяви, че клубът неправилно е декларирал печалби от продажба на нематериални активи в отчета си за 2022 г., пише gol.bg. Каталунците подадоха жалба за отмяна на глобата, но тя беше отхвърлена.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички