Европейското първенство в Германия ще бъде последното за Кристиано Роналдо. Това обяви самият капитан на Португалия. Роналдо е абсолютният рекордьор в историята на състезанието с 14 гола. Той все още не се е разписал в турнира това лято, но остава с шансове за приказно оттегляне и още една титла, след като Португалия оцеля при дузпите срещу Словения в осминафинала.
Роналдо ще бъде на 43 години по време на следващото Евро, което ще се проведе в Обединеното кралство и Република Ирландия.
"Без съмнение това е последното ми европейско първенство. Но аз не съм емоционален по този въпрос. Развълнуван съм от всичко, което означава футболът - от ентусиазма, който изпитвам към играта, от ентусиазма да видя моите привърженици, моето семейство, от обичта, която хората изпитват към мен", заяви Роналдо пред португалския вестник "О Жого" след мача.
Роналдо трябваше да преодолее лична драма и много емоции във Франкфурт, след като не успя да вкара дузпа на Ян Облак в продълженията.
"Няма да се провалиш, ако не опиташ. Очевидно е разочароващо, когато не вкараш гол, но това вече е забравено. Крайният резултат е най-важното нещо. Понякога е трудно да се вкарат дузпи. През тази година два пъти загубих при дузпи, но днес спечелих. Понякога футболът трябва да бъде справедлив и днес беше така", коментира Роналдо.
Четете повече в gol.bg.
Рачков предложи брак на Вики в Античния театър, Стоичков ще кумува (ВИДЕО)
Едва на 60: Почина актьор от "Междузвездни войни"
Плодове и зеленчуци поевтиняват на борсите, вижте цените на основните храни
Ким Чен Ун с послание към Путин за "вечна дружба" и напредък в отношенията
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Пакистан кръсти първия си луноход „Джина-1“
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
16 задържани при мащабна акция на МВР и ДАНС в Пловдив срещу неонацистка структура
Дара стана почетен гражданин на Варна
България със сребро в отборната надпревара на Световното по художествена гимнастика
Виц на деня - 16 август
Какво ще е времето днес?
Кадър на деня за 15 август
Руската блокада на Черно море срина износа на зърно от Украйна в разгара на жътвата
Военновременната икономика на Русия води до непосилен за компаниите ръст на заплащането
Симулация е разкрила уязвимост в доставките на алуминий за САЩ месеци преди войната с Иран