Чехия изхвърли САЩ от Световното по хокей, Канада също е на полуфиналите

Място сред последните 4 на турнира намериха още Швеция и Швейцария

24.05.2024 | 07:56 Редактор: Тодор Петров

Чехия се класира за полуфиналите на Световното първенство по хокей на лед за мъже, на което страната е домакин.

Тимът победи един от фаворитите за титлата - САЩ, с 1:0 пред 17 413 зрители по трибуните в зала "О2 Арена" в Прага.

Единственото попадение отбеляза нападателят на тима от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (NHL) Павел Заха в началото на втория период. В битка за място на финал Чехия ще играе с Швеция. Тимът победи Финландия с 2:1 в изцяло скандинавски четвъртфинал.

В друг четвъртфинал защитаващият титлата си тим на Канада се класира за полуфиналите след победа над Словакия с 6:3.

С ранни попадения на Маккан и Дюбоа канадците поведоха в резултата. Целарик намали, но в началото на втория период Ник Пол, играещ за Тампа Бей, покачи на 3:1. Останалите попадения дойдоха в последния период. Първо Гюнтър и Танев направиха резултат 5:1, след което Келемен и Кривик върнаха две шайби за словаците. Крайното 6:3 за "кленовите листа" оформи Пол, пише "Фокус".

В битка за място на финал Канада ще играе с Швейцария, която спечели с 3:1 срещу Германия в последния четвъртфинал.