"Рома" удари "Дженоа", надеждите за ШЛ се уповават на "Аталанта"

Ромелу Лукаку вкара единствения гол за победата

20.05.2024 | 09:27 Редактор: Тодор Петров

"Рома" надви "Дженоа" с минималното 1:0 и по този начин си осигури шестото място в класирането на италианското първенство по футбол. Ромелу Лукаку вкара единствения гол за победата.

Кръг преди края на сезона "Рома" е с 63 точки и три пред вечния съперник "Лацио", както и на три зад "Аталанта". Това означава, че "вълците" ще играят поне в Лига Европа, но могат и да стигнат до Шампионската лига, ако "Аталанта" запази петото си място и спечели финала във втория по сила клубен турнир срещу "Байер" (Леверкузен).

"Рома" остана с човек по-малко през второто полувреме, след като Леандро Паредес получи два жълти картона. Столичани обаче стигнаха до единственото попадение в 79-ата минута, когато Ромелу Лукаку бе точен с глава след центриране, пише gol.bg.