ПСЖ стана шампион на Франция след победа на "Лион" над "Монако"

Три кръга преди края тимът на Луис Енрике е недостижим на върха

29.04.2024 | 07:10 Редактор: Тодор Петров
ПСЖ стана шампион на Франция след победа на

"Лион" победи гостуващия "Монако" с 3:2 след обрат. Капитанът на монегаските Висам Бен Йедер ги изведе напред в резултата в първата минута.

Тимът от Лион изравни в 22-рата минута чрез капитана си Александър Лаказет. Четири минути по-късно Саид Бенрама бе в ролята на голмайстор, като от десет метра отправи неспасяем удар.

В 60-ата минута Бен Йедер увенча добрата си игра с втори гол с глава. В 78-ата минута той се изстреля зад гърба на защитата на домакините и вкара трети гол, но бе отменен заради засада.

В 84-ата минута Малик Фофана вкара победния трети гол за "Лион" при убийствена контраатака.

С успеха тимът от Лион, който дълго време бе последен в първата половина на сезона, се изкачи на седмото място и се цели смело в Европа. "Монако" остава на второ място, но тази загуба направи "Пари Сен Жермен" шампион.

Три кръга преди края тимът на Луис Енрике е с 12 точки напред и вече е недостижим на върха, съобщи БНР.