"Арсенал" тресна "Тотнъм" с 3:2 и смело погледна към титлата

Победата им дойде след автогол на Хойберг и голове на Сака и Хавертц

28.04.2024 | 18:14 Редактор: Тодор Петров

"Арсенал" записа шампионска победа над "Тотнъм" с 3:2 като гост, като така запази аванса си на върха във Висшата лига. Двата отбора си разделиха по едно полувреме.

През първата част футболистите на Артета изнесоха истински рецитал и поведоха с 3:0 след автогол на Хойберг и голове на Сака и Хавертц, но през второто полувреме се отпуснаха и трябваше да треперят, след като "Тотнъм" отбеляза два гола чрез Ромеро и Сон от дузпа.

С победата "топчиите" събраха 80 точки на върха в класирането и имат четири аванс пред "Манчестър Сити", който гостува на "Нотингам" в този кръг.

"Тотнъм" има 60 точки на петата позиция и два мача по-малко от четвъртия "Астън Вила", който е с 67 пункта в борбата между двата отбора за място в Шампионската лига.