"ЛА Лейкърс" най-после биха "Денвър" и удължиха сезона си

Езерняците спечелиха със 119:108

28.04.2024 | 10:43 Редактор: Толя Стоянова

Баскетболистите на "ЛА Лейкърс" удължиха сезона си поне с още един мач, след като най-после победиха "Денвър", за да намалят пасива си в серията на 1-3 победи. "Езерняците" спечелиха със 119:108, за да прекъснат серията си от 11 поредни поражения срещу "Нъгетс", които не бяха побеждавали от декември 2022 г. Те обаче ще гостуват в мач № 5 в щата Колорадо.

ЛеБрон Джеймс реализира 30 точки, от които 14 в последната част, а Антъни Дейвис добави 25 и 23 борби. Този път и гардовете Остин Рийвс и ДиАджело Ръсел с по 21 точки бяха на ниво.

Калифорнийци отвориха двуцифрен аванс на почивката (13 точки), който този път не изпуснаха през второто полувреме. Те водеха с 19 в средата на последната част, преди разликата да падне до 7 след 3 точки на Никола Йокич, завършил с 33 точки, 14 борби и 14 асистенции. Рийвс обаче вкара кош и домакините затвориха мача.

В другия мач на Запад "Оклахома Сити" срази "Ню Орлиънс" със 106:85 като гост и дръпна с 3-0. Шей Гилджъз-Аликзандър реализира 24 точки, а Джейлън Уилямс и Джош Гиди добавиха по 21, за победителите, които се откъснаха в края на втората част с 14 точки и след това спокойно завършиха мача.

На Изток "Бостън" и "Орландо" постигнаха категорични победи. "Селтикс" отнесоха "Маями" като гости със 104:84 и поведоха с 2-1, показвайки отлична защита. Те дръпнаха с 63:39 още на почивката и не погледнаха назад, като ще гостуват и в следващия двубой.

"Орландо" пък срази "Кливланд" със 112:89 във второто си домакинство, печелейки второто полувреме с 61:29. Франц Вагнер избухна с 34 точки, а "Кавалиърс" не приличаха на себе си след почивката, допускайки тотален срив. При 2-2 серията се мести в Кливланд за ключовия двубой №5.