"Аталанта" се класира за шести път на финал за Купата на Италия

Отстрани "Фиорентина" в полуфиналите, след като победи в реванша у дома с 4:1

25.04.2024 | 07:45 Редактор: Толя Стоянова

"Аталанта" продължава с отличното си представяне на няколко фронта. След като отстрани "Ливърпул" в Лига Европа, тимът на Джан Пиеро Гасперини се класира на финала за Купата на Италия.

"Аталанта" отстрани "Фиорентина" в полуфиналите, след като победи в реванша у дома с 4:1. В първата среща флорентинци спечелиха с 1:0, но това за тях се оказа недостатъчно. Тюн Копмайнерс даде преднина на домакините с точно изпълнение в 8-ата минута, но след почивката Лукас Куарта изравни за 1:1. Попадението на гостите обаче не смути играчите на Гасперини, които до края на редовното време нанизаха още три безответни гола, вкарани от Джанлука Скамака, Адемола Лукман и Марио Пашалич.

Още в началото на второто полувреме амбициите на "Фиорентина" бяха сериозно попарени, след като Никола Миленкович бе изгонен.

На финала "Аталанта" ще срещне "Ювентус", който отстрани "Лацио", пише БНР.