"Евертън" с важна победа над "Нотингам Форест"

Тимът отбеляза два гола

21.04.2024 | 19:07 Редактор: Вяра Димова

"Евертън" спечели с 2:0 срещу "Нотингам Форест" в един от най-важните си мачове за сезона в английското първенство по футбол. "Карамелите" са 16-и и вече са с четири точки пред "Форест", който е първи над чертата на изпадащите.

"Евертън" поведе в 29-ата минута, когато Идриса Гай спечели загубена топка на границата на наказателното поле и се разписа с точен шут. Второто попадение бе много красиво. Дуайт Макнийл получи пас пред наказателното от Абдулайе Дукуре в 76-ата минута и стреля от далечно разстояние, вкарвайки за 2:0 с рикошет от лявата странична греда.

За "Евертън" следва дерби срещу "Ливърпул", след което е третото поредно домакинство на "карамелите". Съперник ще бъде "Брентфорд", а след това идва втори мач на сезона - гостуване на "Лутън Таун", който е първи под чертата, пише gol.bg.

Снимка: архив, БГНЕС