Макс Верстапен с Ред Бул постигна категорична победа в днешното състезание за Голямата награда на Китай. Трикратният световен шампион записа първи успех в Шанхай в кариерата, като вече е печелил на 26 различни писти във Формула 1. Втори и трети на почетната стълбичка се качиха съответно Ландо Норис (Макларън), за когото това бе 15-и подиум във Ф1, и съотборникът на Верстапен Серхио Перес.
Топ 10 допълниха още пилотите на Ферари Шарл Льоклер и Карлос Сайнц, победител в Гран При на Австралия, Джордж Ръсел (Мерцедес), Фернандо Алонсо (Астън Мартин), който грабна допълнителна точка за най-бърза обиколка, Оскар Пиастри (Макларън), Люис Хамилтън (Мерцедес) и Нико Хюлкенберг (Хаас).
"Чувството беше неописуемо. През целия уикенд бяхме невероятно бързи. Просто беше удоволствие да карам тези дни. Справихме се с рестартите на състезанието и болидът буквално се движеше по релси - толкова ми беше комфортно да го карам, можех да правя каквото си поискам. Подобни уикенди са изумителни и това, което постигнахме, е фантастично", каза Верстапен, акцентирайки върху няколкото подновявания на състезанието, които в крайна сметка не попречиха на триумфа му.
Той е лидер в генералното класиране със 110 точки. Перес е на втора позиция с 85, а трети е Льоклер със 76. Следващият старт е в Маями в уикенда на 3-5 май.
Вижте повече във видеото.
Снимка: БГНЕС
Седем навика, които правеха щастливи поколенията от 70-те и 80-те години
Диаметърът на Луната е намалял с 50 метра
8 трика за модерна визия
Как да облекчите болките в кръста?
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Астрономи започнаха търсене на извънземни технологии в милиметровия радиодиапазон
Учени: Човешката еволюция изостава драстично, а причина за това е AI
Ракета на SpaceX се е насочила към Луната: Очаква ли ни зрелищен сблъсък през август?
Венера се оказа „жива“ планета: учени откриха неочаквано движение
Занаятите, които не изчезват: между тиктакането на часовника и мириса на кожа
От 780 лв. до над 20 000 евро: Какво получават майките на Балканите?
CNN: Хакери от Русия са проникнали в ядрените разработки на САЩ и НАТО
Нов анализ на ССБ: Какво се случва с цените на зърното и горивата?
"Картонения Майдан" в Украйна принуди Зеленски да отмени уволнението на популярен министър
Ив. Шишков: Магистрала "Хемус" ще е готова до Велико Търново в рамките на мандата
Руската централна банка намали прогнозата си за икономическия растеж за 2026 г.
ИПИ: Всеки бюджет лесно може да е по-добър от гласувания за 2026 г.
Кадър на деня за 25 юли