Ботев (Враца) надделя над "Етър" и го остави на последно място

Успехът за врачани изковаха Мартин Смоленски и Даниел Генов

19.04.2024 | 20:28 Редактор: Деси Николова
Ботев (Враца) надделя над

"Ботев" (Враца) тресна с 2:0 "Етър" (Велико Търново) в последния мач от редовния 30-ти кръг на Първа лига. Гостите играха около 80 минути с човек по-малко заради червен картон на Принс, което натежа за поражението им в дербито на дъното.

С този успех възпитаниците на Христо Янев продължават да мечтаят за спасението си. Успехът за врачани изковаха Мартин Смоленски и Даниел Генов. Първият откри резултата в 32-ата минута, а опитният футболист подпечата победата в 4-ата минута на добавеното.

След този успех в дербито на дъното "Ботев" (Враца) събра актив 22 точки и приключи на 15-ото място в края на редовния сезон. "Етър" пък остана последен със скромните 14 пункта. Шансовете на "болярите" да се спасят по време предстоящите плейофи са повече от илюзорни.