Червена доминация и 2:0! ЦСКА смачка "Левски" и пропусна да го разгроми

Хайнц и Каранга вкараха головете за "армейците"

07.04.2024 | 16:53 Редактор: Толя Стоянова

ЦСКА спечели Вечното дерби на България, след като надделя с 2:0 над големия съперник "Левски". "Червените" изиграха много по-добър мач на националния стадион "Васил Левски" и можеха да спечелят по-убедително, ако не бяха добрите намеси на дебюта на вратата на "сините" Иван Андонов. Но именно неразбирателство между младия страж и Хосе Кордоба доведе до първия гол в мач №1 у нас, дело на Тобиас Хайнц в 61-ата минута.

Един от кошмарите на "Левски" в последните години – Фернандо Каранга (б.р.: 4 гола в дербито), оформи крайния резултат в 77-ата минута, а за цялото дерби 26-кратният шампион на България така и не създаде 100%-во голово положение.

Освен това "Левски" се представи колебливо и в защита, Андонов се отличи с 6 спасявания, някои от които при чисти положения за ЦСКА. В края Данило Асприля уцели и гредата, останал абсолютно сам в наказателното поле.