"Атлетик" (Билбао) спечели Купата на краля след 40-годишно чакане

Баските спечелиха трофея след дузпи на финала срещу "Майорка"

07.04.2024 | 07:22 Редактор: Тодор Петров

"Атлетик" (Билбао) сложи край на 40-годишното си чакане за Купата на краля, като победи "Майорка" с 4:2 при дузпите след равенство 1:1 в редовното време и продълженията.

Баските вдигнаха трофея за 24-и път, отстъпвайки само на 31-кратните носители от "Барселона", като се наложиха над аутсайдерите от Майорка на стадион "Ла Картуха" в Севиля.

Дани Родригес изпрати "Майорка" напред през първото полувреме (21), но Ойхан Санкет изравни скоро след почивката (50).

Вратарят на "Атлетик" Хулен Агиресабала спаси дузпа на Ману Морланес, а Неманя Радонич от "Майорка" прати още един удар над гредата, като "Атлетик" реализира и четирите, за да триумфира. Алекс Беренгер вкара победната дузпа, за да предизвика бурни празненства сред баските.

"Атлетик" на Ернесто Валверде, който бе победен в шестте си предишни участия на финала, сложи край на печалната ера с трудна победа, пише БГНЕС.

След като победиха "Барселона" и "Атлетико" (Мадрид) по пътя към финала, "Лос Леонес" успяха да си осигурят първи голям трофей на клуба след дубъла в първенството и купата на страната през 1984 г.