Дербито на Португалия: "Спортинг" удари "Бенфика" с 2:1 в добавеното време

Победата прати лисабонци на 4 точки на върха пред "орлите"

07.04.2024 | 07:16 Редактор: Тодор Петров
Дербито на Португалия:

"Спортинг" (Лисабон) спечели с 2:1 домакинството си на "Бенфика" с шедьовър в края на дербито им от 28-ия кръг на португалското първенство.

Лисабонци дръпнаха с четири точки на върха пред "орлите", а имат и мач по-малко.

Те поведоха на своя "Да Луж" още в първата минута чрез Гени Катамо. "Бенфика" изравни в добавеното време на полувремето благодарение на Александър Бах.

През второто полувреме Анхел ди Мария, който асистира със страхотно центриране на втора греда за попадението на своите, удари гредата. "Бенфика" изпусна още 2-3 изгодни шанса, а същото стори и "Спортинг" чрез своята суперзвезда Виктор Гьокереш.

Мачът стремглаво вървеше към равенство, но в добавеното време Катамо вкара втория си гол в мача за радост на претъпканите трибуни. Полузащитникът не сдържа емоциите си и се разплака, пише "Фокус".